جت هیتر سری گازسوز 50 زاگرس

جت هیتر صنعت تهویه زاگرس

از جمله تجهیزات سیستم های گرمایشی جت هیتر ها هستند که برای بالا بردن دمای محیط هایی مثل : انبارها، گاراژ ها، سالن های پرورش قارچ و طیور، سوله های بزرگ، کارگاه های ساختمانی و…. استفاده می‌شوند. این دمنده های گرمایشی کارایی بسیار خوبی دارند و خیلی خوب فضا را گرم می‌کنند.

نمونه تولیدات جت هیتر صنعت تهویه زاگرس
جت هیتر صنعت تهویه زاگرس

جت هیتر صنعت تهویه زاگرس به گونه‌ای طراحی شده که در بخش های مختلف صنعتی و تجاری، هوای گرم و پاکیزه را بدون ذرات مضر در فضا پخش می‌کند. این دستگاه انرژی گرمایی را با توجه به داغ شدن المنت های موجود در آن، در فضا منتشر می‌کند.

انواع جت هیتر بر اساس سوخت :

 1. گازی : این جت هیتر نیازی به دودکش ندارد و منبع آن گاز شهری می‌باشد. در مرغداری ها و پرورش طیورکه نیاز به تهویه بلند مدت دارند از این هیتر که راندمان کاری آن بالاست استفاده می‌کنند.
 2. گازوئیلی : در این هیتر ها از گازوئیل برای تولید انرژی و گرما استفاده می‌شود و در دو نوع دودکش دار و بدون دودکش وجود دارند.
 3. هیتر دوگانه سوز : در این مدل، هم از گاز شهری و هم از گازوئیل به عنوان سوخت استفاده می‌شود. به همین خاطر نسبت به نوع تک سوز قیمت بیشتری دارد.

نمونه های دیگری از هیتر ها بر اساس سوخت :

 1. برقی : این نوع از هیتر ها آلایندگی برای محیط زیست ندارند. از نیروی برق برای گرم شدن المنت های گرمایشی استفاده می‌شود. این هیتر ها بهترین وسیله برای تولید گرما و تهویه محیط های کوچکی مثل : گلخانه‌ها و سوله های تولید قارچ هستند.
جت هیتر برقی زاگرس
جت هیتر برقی
 1. سوخت فسیلی : تامین گرما در این هیتر ها با سوخت فسیلی است و با هیتر های فن‌دار برقی فرق دارند. در هیتر گازی و گازوئیلی حرارت به وسیله آتش تامین می‌شود.
 2. سوخت با گاز مایع : در این هیتر به جای گاز شهری از گاز مایع استفاده می‌شود. تفاوت آن با هیتر گازی این است که قدرت و توان آن کمتر است. چون سایز کوچکی دارد فضای کمتری هم می‌گیرد.

انواع مختلف این دستگاه :

جت هیتر همرفتی : در این مدل انتقال گرما از طریق هوای اطراف جسم انجام می‌شود و برای محیط هایی که تهویه مناسب دارند به کار می‌رود. مخزن سوخت در این دستگاه در زیر آن قرار دارد. این دستگاه هوای محیط را به درون خود مکش می‌کند و با حرارت دادن به آن هوای گرم را به بیرون می‌فرستد.

هیتر تابشی : در این مدل به جای محیط فقط جسم رو به رو گرم می‌شود. به این صورت که سیستم اشعه مادون قرمز به صورت مستقیم منتشر می‌شود. این هیتر مناسب محیط های کوچک بوده و برای محیط های بزرگ کارایی ندارد.

مزایای جت هیتر :

 • نگهداری، نصب و تعمیر این دستگاه آسان است و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد.
مزایای جت هیتر
محصولات اصلی شرکت صنعت تهویه زاگرس

نصب هیتر در فضای مورد نظر

 • دمای محیط را به صورت اتومات تنظیم می‌کند.
 • عمر و ماندگاری این دستگاه زیاد است.
 • دارای ساخت سالم می‌باشد.
 • با توجه به دمای محیط سریعا فضا را گرم می‌کند.
 • به خاطر تنوع این دستگاه ها می‌توان با توجه به محیط بهترین نوع آن را انتخاب کرد.
 • اتلاف حرارت و گرما، به دلیل گردش هوای گرم در آنها بسیار پایین است.
 • ایجاد انفجار یا آتش سوزی در آنها خیلی کم است.
 • حرارت و گرما در محیط به طور یکسان وجود دارد و اتلاف انرژی در آنها وجود ندارد و این به خاطر وجود ترموستات در آنها می‌باشد.

جت هیتر صنعت تهویه زاگرس در زمینه انواع سیستم های تهویه، خدمات پس از فروش را برای جلب رضایت مشتریان خود در نظر گرفته است.

معایب این دستگاه :

این دستگاه مانند سایر دستگاه های دیگر می‌تواند نقاط ضعفی داشته باشد که بسیار محدود هستند. اولین عیب آن این است که در فصول سرد سال در فضاهایی مثل طیور و گیاهان مصرف سوخت آن بالاست. دیگر آن که در نوع دودکش دار گازهای آلاینده تولید می‌کند. گاهی اوقات در فضا های پرورش طیور، ممکن است که این دستگاه از تنظیم خارج شده و با انتشار آلاینده هایی که بر اثر سوخت گازی و گازوئیلی به وجود می‌آید باعث بیماری تنفسی در پرندگان می‌شود.

نظری ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط